Edukacja globalna

Projekt „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.”

W roku szkolnym 2017 / 2018 nasza szkoła kolejny raz bierze udział w Projekcie współfinansowanym w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju".

Liderem edukacji globalnej w naszej szkole jest: mgr Ewa Słowik.

Ruszyła kolejna, piąta już, edycja projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.” Tegoroczna edycja skierowana jest bezpośrednio do szkół. W tym roku,w województwie podkarpackim, 16 szkół zgłosiło swój udział w ogólnopolskiej sieci szkół globalnych, które podejmą trud doskonalenia się z zakresu edukacji globalnej, przekazywania wiedzy i umiejętności swoim uczniom w ramach zaproponowanych działań.

Do działań na rok 2017/18 należą:

- Zorganizowanie sieci szkół edukacji globalnej w regionach. Szkolenie dla Liderów Edukacji Globalnej.
- Szkolenia / warsztaty dla zespołów nauczycieli w szkołach Liderów EG.
- Spotkania z Wolontariuszami w szkołach Liderów EG
- Edukacja globalna w edukacji wczesnoszkolnej - warsztaty dla nauczycieli klas 0, 1-3/4.
- Szkolenie e-learning.
- Grywalizacja w edukacji globalnej. Tydzień Edukacji Globalnej.

W 2017 roku odbędzie się już 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 – 26 listopada, pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!”.

Cofnij