Egzamin z „tabliczkowej wiedzy” zaliczony

W dniach od 30 września do 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Akcję IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Najpierw były przygotowania, podczas których uczniowie przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabawy „Hasło dnia”. Następnie odbyło się sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminu. Patrol egzaminacyjny sprawdził znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych.
Poprzez wspólną zabawę, łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Chcieliśmy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wybieramy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.