EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001. Jest obchodzone corocznie w całej Europie.
W naszej szkole uczniowie klas II – VI również przystąpili do obchodów tego święta. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie m. in. poznali ciekawostki językowe, sprawdzili wiedzę w quizie językowym, poznali podstawowe zwroty w różnych językach. Mogli również zapoznać się z najdłuższymi wyrazami w różnych językach i spróbować 'połamać sobie język' czytając łamańce językowe.

Europejski Dzień Języków pokazał, że nauka języków to doskonała rozrywka, a zdobywanie wiedzy na temat kultury innych narodów to fascynująca przygoda.