Wycieczka do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej

Uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami, Panią Ewą Słowik i Panem Jerzym Chmiel, wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej. Dwór spełnia role muzeum wnętrz dworskich. Ekspozycję stanowią pamiątki z powstań narodowych, meble, malarstwo polskie i obce, kobierce i bibeloty. W piwnicach XVII wiecznego dworu, należącego niegdyś do zakonu cystersów powstała Piernikarnia Kopytowska. Tam uczniowie zapoznali się z tradycją wyrobu piernika sami wykonywali i ozdabiali pierniki według własnych pomysłów. Po „wyczarowaniu” piernikowych mikołajów, choinek i ozdób, dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej w pięknych, zabytkowych wnętrzach. Następnie poznali technikę tworzenia ceramiki i sami spróbowali tego rękodzieła. Pozytywne wrażenia uczestników wycieczki świadczą o tym, że wcale nie trzeba jechać bardzo daleko, aby zobaczyć ciekawe miejsca.