9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Najpierw odbyła się uroczysta akademia połączona ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, podczas której uczniowie należący do szkolnego teatru „Arlekin” ukazali trudne losy Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Nawiązali do bohaterskiej walki naszych przodków o wolność, język i tożsamość narodową.
Występujący przypomnieli również historię Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaśle , która w tym roku obchodzi 110-lecie istnienia. Z tej okazji została przygotowana wystawka kronik od 1946 roku (wcześniejsze spłonęły podczas dwóch wojen światowych).
Następnie wszyscy uczniowie udali się na radosny Spacer dla Niepodległej. Przemaszerowali wzdłuż ulicy Św. Jana z Dukli, machając biało-czerwonymi chorągiewkami i balonikami.
Kolejną częścią obchodów było odśpiewanie o godz. 11:11 hymnu narodowego.
Szkolne uroczystości zakończyło wspólne czytanie wierszy o Ojczyźnie. W programie wzięli udział uczniowie klas I-VIII i nauczyciele.