Piątkowe spotkanie z teatrem

25 września, dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatru lalkowego on-line. Teatr przygotował ofertę dla uczniów młodszych i starszych, dlatego  cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła  w ciekawym widowisku.

Edukacja teatralna jest koniecznym elementem wychowania każdego młodego człowieka. Wpływa na rozwój  inteligencji dziecka oraz kształtuje jego emocje. Teatr w idealny sposób przygotowuje dziecko do pracy intelektualnej. Pobudza u niego  kreatywność, ciekawość oraz zdolność do analizy. Cechy te są potrzebne na każdym etapie życia człowieka.

Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych przedstawieniach teatralnych we wszystkich miejscowościach w Polsce. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru dla wszystkich .

W tym roku, z uwagi na wyjątkową sytuację nie tylko w kraju, ale na całym świecie, Festiwal FOTEL  miał formę zdalną. W przestrzeni Internetu zostały zaprezentowane najlepsze spektakle lalkowe najbardziej uznanych teatrów objazdowych w Polsce.