SP 7 w Jaśle w PROJEKCIE „SZKOŁA POZYTYWNEGO MYŚLENIA” edycja 2018-2019

17 grudnia 2018 r. zostaliśmy wybrani do wyjątkowego grona 100 szkół w Polsce, które przez cały rok będą współpracowały z Instytutem Edukacji Pozytywnej nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Z całej Polski tylko 100 szkół, w tym nasza jako jedyna z powiatu jasielskiego, znalazło się w programie certyfikacji szkół "Szkoła Pozytywnego Myślenia" realizowanym w ramach projektu "Myślę pozytywnie".
Warunkami przyjęcia było zgłoszenie szkoły oraz wykonanie zleconych zadań certyfikacyjnych.
Przez cały rok, w ramach tego programu będziemy współpracować z Instytutem Edukacji Pozytywnej. Co miesiąc Nasza placówka będzie otrzymywać informację nt. zadania do realizacji. Dzięki temu, większą uwagę poświęcimy tematyce związanej ze zdrowiem psychicznym oraz będziemy systematycznie podejmować realne działania na rzecz wspierania naszych uczniów, w tym zakresie.
Pozytywne myślenie w szkole daje siłę do uwierzenia w siebie, budowania wartościowych relacji, dbania o własne bezpieczeństwo w stosunkach międzyludzkich, rozwój zgodny z wartościami społecznie przyjętymi, a to nie koniec!– czytamy na stronie http://myslepozytywnie.pl/certyfikacja
Jaki cel chcemy osiągnąć poprzez udział w programie? Chcemy dążyć do poprawy dobrostanu psychicznego naszych uczniów, rodziców, całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły, aby wszystkim nam żyło się przyjemniej:)
Cały projekt finansowany jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Więcej informacji na temat projektu na www.myslepozytywnie.pl