Święto Teatru w SP 7

Święto Teatru w SP 7

W poniedziałek 28 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru –  święto uchwalone w 1961 roku na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

Obchody Dnia Teatru mają na celu promocję i wymianę informacji na temat teatru, pobudzenie kreacji, uświadomienie wagi sztuki i wyobraźni w życiu codziennym. Na całym świecie odbywają się wtedy specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne itp. poświęcone znaczeniu i problemom teatru.

U nas w szkole tego dnia było barwnie i wesoło. Każda klasa miała przygotować prezentacje i stroje związane z jakimś rodzajem teatru. Najciekawiej zaprezentowały się klasy: IV, która przygotowała informacje na temat teatru greckiego, i V, która zachwyciła kreacjami związanymi z teatrem ulicznym. Uczniowie wzięli udział w kolorowym happeningu, rozmawiali na temat teatralnych środków wyrazu, oglądali fragmenty spektakli teatralnych. Mieli możliwość bawić się sztuką, a zarazem wiele nauczyć się o teatrze.

W Święcie Teatru uczestniczyli również uczniowie klas I-III i przedszkolaki. Przedstawiali bohaterów wierszy Jana Brzechwy, śpiewali piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa” i za pomocą pacynek ukazywali życie zwierząt w zoo. Zabawa w teatr sprawiła wszystkim wiele radości.