Uroczyste wręczenie nagród w Plebiscycie „Życzliwi 2019”

17 grudnia 2019 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się uroczysty finał Plebiscytu „Życzliwi 2019” na najbardziej życzliwych uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w naszym mieście.
Ideą, która przyświecała organizatorom było przeciwdziałanie coraz bardziej powszechnym zjawiskom hejtu, agresji, zarówno słownej jak i fizycznej wśród dzieci i młodzieży i wyjście naprzeciw potrzebom młodych ludzi, a mianowicie wspieranie ich w byciu ludźmi, którzy dostrzegają wokół siebie innych. Celem tej akcji jest popularyzacja empatii, dobra oraz postawy wzajemnej pomocy i życzliwości, jako profilaktyka i przeciwdziałanie zachowaniom destrukcyjnym wśród dzieci i młodzieży.
Do akcji włączyło się 4 szkoły podstawowe i 5 ponadpodstawowych. Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury przy wsparciu i pod patronatem honorowym Starosty Jasielskiego pana Adama Pawlusia, a także przy wsparciu Urzędu Miasta Jasła. Podczas finału wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia do MDK.