Zaciekawia(j)my matematyką – Konkurs matematyczny „Kalendarz adwentowy”

A pod choinką dobry święty,

Co ma brodzisko mleczne,

Podarki składa i prezenty

Dla dzieci, tych, co grzeczne.

Dzieci radują się szalenie

Wśród pisków i podskoków…

Szkoda, że Boże Narodzenie

Jest tylko raz do roku.….

Ludwik Jerzy Kern

Serdecznie zapraszam uczniów kl. IV i VI

do udziału
 w Konkursie matematycznym  „Kalendarz adwentowy” 

Zabawa rozpoczyna się w pierwszym dniu adwentu, a kończy przed Bożym Narodzeniem. Każdy uczestnik konkursu przygotuje dużą papierową choinkę lud inny obrazek kojarzący się ze Świętami Bożego Narodzenia. Na choince zawiesi lub naklei  18 bombek płaskich lub przestrzennych. Przed naklejeniem lub zawieszeniem należy napisać z jednej strony następujące litery, znaki, wyrazy: (Roku, Nauk, z, i, się, Z, okazji, niwie, Bożego, sukcesów, na, !, Matematyką, wielu, Narodzenia, Królowej, kończącego, Świąt).

Na drugiej stronie bombek należy umieścić, narysować lub namalować dowolne znaki matematyczne np. liczby arabskie, rzymskie, figury geometryczne. Uczestnik konkursu rozwiązuje 4 zadania przez 4 tygodnie (jedno zadanie na jeden tydzień). Po samodzielnym i poprawnym rozwiązaniu zadania będzie można  co tydzień przez trzy tygodnie odsłonić cztery litery hasła a w czwartym tygodniu sześć.  Ostatnie zadanie to ułożenie hasła  na bombkach.

Uczeń, który samodzielnie i poprawnie rozwiąże 4 zadania otrzyma ocenę bardzo dobrą z aktywności.  Drugą ocenę otrzyma uczeń za pomysłowość, oryginalność i estetykę Kalendarza adwentowego. Rozstrzygnięcie konkursu inne niż zwykle – przez epidemię Covid-19- on-line.

Dla każdego uczestnika atrakcyjna nagroda! Niech magia Świąt Bożego Narodzenia trwa! Życzę dobrej zabawy!

Organizator –p. Joanna Hendzel