100 lat Państwa, 110 lat Roty

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie kl. IV- VIII wraz z wychowawcami odwiedzili Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Jesteśmy dumni, że 11 listopada 1918 r. nasz naród wybił się na niepodległość po 123 latach niewoli. Patriotyczna wycieczka odbyła się 26 listopada br. W muzeum uczniowie obejrzeli ekspozycję „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”,która ciekawie ukazała drogę Polaków do wolności.Wysłuchali i obejrzeli również prezentację dotyczącą patriotycznej działalności Marii Konopnickiej, ze szczególnym uwzględnieniem informacji na temat Roty. Na koniec zwiedzili dworek Marii Konopnickiej – Dar Narodowy 1903.
Dziś w 100 rocznicę odzyskania niepodległości oddajemy hołd wszystkim walczącym o wolność Polski!