Ach Ci chłopcy!

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów.

Tego dnia chłopcy w klasach  mieli uśmiechnięte i radosne minki, bo o tym święcie pamiętały dziewczynki.

Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego „co nieco”. Poza tym chłopcy z klasy I mogli także sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Było dużo śmiechu.  Panie nauczycielki również uroczyście obchodziły Dzień Chłopaka. Cichaczem przemknęły korytarzem z upominkami za plecami, dla panów nauczycieli.  Całe przedsięwzięcie okryte było wielką tajemnicą. Każdy chłopiec w tym dniu wyglądał dostojnie. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

Skąd pochodzi tradycja świętowania?

Zwyczaj świętowania Dnia Mężczyzny wywodzi się z wysp Tobago i Trinidad. Tradycja ma zaledwie kilkanaście lat, bo rozpoczęła się 19 listopada 1999 roku. Wzorem tego zwyczaju Organizacja Narodów Zjednoczonych zapoczątkowała obchodzenie Międzynarodowego Dnia Mężczyzn. W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca, jako męski odpowiednik Dnia Kobiet. Niestety ta tradycja i ta data niezbyt się przyjęły. Natomiast znacznie bardziej rozpowszechnił  się zwyczaj obchodzenia Dnia Chłopaka z datą 30 września. W  innych krajach święto to niekoniecznie przypada w tym samym dniu. Dla przykładu, w Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzone jest 5 kwietnia. Wschodni sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji świętują ten dzień 23 lutego.

…cdn.