W celu zwiększenia efektywności nauczania zdalnego, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Jaśle wprowadziła nauczanie on-line za pomocą google classroom. Dziennik elektroniczny jednak nadal pozostaje narzędziem pracy ucznia i nauczyciela.

Classroom to bezpłatna usługa dla szkół, organizacji non-profit oraz użytkowników korzystających z osobistego konta Google. Ułatwia ona uczniom i nauczycielom komunikację w szkole i poza nią. Classroom oszczędza czas i papier, a także pomaga w tworzeniu zajęć, rozsyłaniu zadań, komunikowaniu się i organizowaniu pracy.

Classroom oferuje wiele korzyści:
• Łatwa konfiguracja – nauczyciele mogą dodawać uczniów bezpośrednio lub udostępniać im kod do zajęć. Zajmuje to tylko kilka minut.
• Oszczędność czasu – łatwy proces zadawania prac, bez „papierkowej roboty”, pozwala nauczycielom szybko wyznaczać, przeglądać i oceniać zadania w jednym miejscu.
• Lepsza organizacja – uczniowie widzą wszystkie zadane prace na stronie zadań, a materiały lekcyjne (takie jak dokumenty, zdjęcia czy filmy) są automatycznie zapisywane w folderach na Dysku Google.
• Lepsza komunikacja – w Classroom nauczyciele mają możliwość wysyłania powiadomień i rozpoczynania klasowych dyskusji. Uczniowie mogą dzielić się materiałami i bezpośrednio udzielać odpowiedzi na zadawane pytania.
• Przystępność i bezpieczeństwo – Classroom, podobnie jak pozostałe usługi G Suite dla Szkół i Uczelni, nie zawiera reklam. Materiały oraz dane uczniów i nauczycieli nie są wykorzystywane do celów reklamowych, a szkoły mogą korzystać z tej aplikacji bezpłatnie.

Zaloguj się do Classroom:

http://classroom.google.com/

Instrukcje online:

https://youtu.be/0NhpL6fFXxY

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=PWCdlRp93eY&feature=emb_logo

Pliki do pobrania:

http://sp7jaslo.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/Regulamin.pdf

Zgoda: http://sp7jaslo.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/Załącznik-nr-1.pdf

http://sp7jaslo.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/Informacja-o-przetwarzaniu-danych-osobowych-.pdf

http://sp7jaslo.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/Instrukcja-dla-uczniów-logowanie-do-Google-Classroom-i-dołączanie-do-zajęć.pdf

http://sp7jaslo.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/Instrukcja-dla-uczniów-jak-oddawać-nauczycielom-zadania.pdf