Dzień Kobiet, Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie!

Być kobietą, być kobietą!

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki.

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.

W tym roku mimo pandemii klasy IV-VIII świętowały ale  on-linie. Odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób w przestrzeni wirtualnej. Wszystko odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.

W kl. IV dziewczynki  mile zaskoczył Tomek D. Przygotował dla swoich koleżanek oraz Pani upominki oraz film. Dziewczynki ze zdziwienia przecierały oczy a kadry z  filmu wywołały uśmiech na twarzy Pani i każdej Dziewczynki. Popłynęły również życzenia od Tomka D. i Alka L. Chłopcy z kl. IV a szczególnie Tomek  postarali się i dołożyli wszelkich starań, aby dziewczynki na długo zapamiętały tegoroczne obchody.

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych chwil i zdarzeń  w życiu … tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni wszystkim Paniom i Koleżankom. Dziewczynki od kolegów dostały jakiś miły podarunek, a Panie otrzymały pachnące wiosną kwiaty i słodkie upominki. Męska część pracowników szkoły również pamiętała o marcowym święcie. Panowie podarowali Paniom kosz pełen słodkości i moc życzeń. To był bardzo sympatyczny dzień. Wszystkim udzielił się unoszący się w powietrzu miły nastrój, każdemu w swojej przestrzeni.

DZIĘKUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM KOLEGOM ZA PAMIĘĆ I ŻYCZENIA