Dzień Pluszowego Misia inny niż zwykle

Dzień Pluszowego Misia inny niż zwykle

Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia, takiego, bez którego nie można było zasnąć? 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Jaka jest jego historia?

 Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku „Washington Post”. Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddy’s Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA. Tym samym pierwszy miś maskotka powstał 117 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś z filmu „Ted”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.

25 listopada 2020 r.  pierwszoklasistom na zajęciach on-line towarzyszyły ich pluszowe misie. Duuuże, małe. Kochane, mocno przytulane. Uczniowie kl. IV i VI w towarzystwie pluszowego misia zmagali się z zadaniami matematycznymi pisząc sprawdzian oraz pluszowy miś był obecny podczas wirtualnych zajęć. W myśl zasady: świętuj i ucz.  Również samodzielnie  w domu (bez kamer)  uczniowie kl. IV i VI celebrowali święto  rozwiązując zadania z Kartki z kalendarza utrwalając wiadomości i doskonaląc umiejętności matematyczne.

Tego dnia został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas 1-3  „Pluszowy miś – przyjaciel na dziś”, do którego  zapraszamy .