Europejski Dzień Języków 2024

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków i poznawać kulturę obcych krajów.
Z tej okazji w naszej szkole panie uczące języków: angielskiego i niemieckiego przygotowały specjalną lekcję. Wykonana została gazetka: Dlaczego warto znać języki obce? Uczniowie wzięli udział w grach interaktywnych poznając powitania w różnych językach, słowo dziękuję i zwrot kocham Cię. Wykonali również test polegający na podpisaniu flag nazwami krajów. Najlepszymi okazali się Krystian i Patryk. Gratulujemy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Zabawom i ćwiczeniom towarzyszyła radosna atmosfera.