Królowa Nauk królowała w siódemce

Królowa Nauk królowała w siódemce

11 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień no właśnie … jaki? Dzień Kobiet?, Dzień Nauczyciela?, Dzień Dziecka?, nie, „Dzień Matematyki„.
Już po raz siódmy Królowa Nauk królowała w siódemce. W ten oto sposób dołączyliśmy do ponad 2000 polskich szkół, które obchodzą to nietypowe święto matematyki pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl.
Święto Matematyki to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń i niespodzianek. Jest to szczególne wydarzenie, któremu towarzyszą niezapomniane emocje i doskonała atmosfera. Uczniowie mieli okazję się przekonać, że matematyka to nie tylko suche liczby, abstrakcyjne figury i trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w działania, które pokazały, że matematyka wcale nie musi być straszna ani trudna – wręcz przeciwnie, może przynieść dużo radości.
Z tej okazji wykonano gazetkę ścienną, był również urodzinowy matematyczny tort.
W ramach tego doniosłego święta odbył się konkurs: matematyczny pokaz mody pod hasłem „Miłośnik Królowej Nauk wygląda tak…” dla kl. I– VI.
Do pokazu matematycznej mody uczniowie przygotowywali się od dawna: projektowali, szyli, wymyślali niesamowite stylizacje matematyczne, które śmiało mogłyby trafić na wybiegi światowych stolic mody w Paryżu, Mediolanie czy Nowym Jorku ;). Każda modelka i każdy model prezentowali się wyśmienicie. Odbyła się sesja zdjęciowa.
Uczniowie kl. I – III na lekcjach matematyki wykonywali gry matematyczne, ucz. kl. V i VI wycinali i składali „bryłki bez kleju” a ucz. VII i VIII rozwiązywali ciekawostki matematyczne.
Królowa była również słodka. W trakcie wykonywanych zadań otwarty był stragan z ciastem w kształcie figur geometrycznych przygotowanym przez kl. VII. Dokonując zakupów, uczniowie doskonalili rachunki pamięciowe w obliczeniach pieniężnych.
Wszyscy świetnie się bawili, chociaż na co dzień nie wszyscy kochają matematykę.
Organizatorką Dnia Matematyki była pani Joanna Hendzel i pan Jerzy Piękoś.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do działań realizowanych w celu zorganizowania takiego znakomitego Dnia Królowej Nauk, a swoją postawą prezentują chęć podejmowania wspólnego wysiłku mającego na uwadze zaspokajanie potrzeb uczniów.