Moje zdrowie ważna sprawa, jem owoce i warzywa, bo to prosta na to rada!

W zdrowym ciele zdrowy duch! – o tej starej prawdzie wiemy wszyscy.  Jednak prawidłowe żywienie najmłodszych to jeden z najważniejszych fundamentów prawidłowego rozwoju. Nawyki, w tym żywieniowe, mają tendencję do przetrwania w wieku dorosłym. Dlatego warto zadbać, aby nawyki te były dobre. Prawidłowe żywienie dzieci jest warunkiem zdrowego rozwoju nie tylko fizycznego, ale także  umysłowego.

Uczniowie klasy drugiej mieli możliwość utrwalenia poznanych  zasad zdrowego żywienia oraz samodzielnego komponowania drugiego śniadania. Wykorzystane zostały sezonowe owoce i warzywa. Dzieci samodzielnie przygotowały kanapki oraz owocowy deser.  Efekty wspólnej pracy były przepyszne!

Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.