Zbliżające się Święta Wielkanocne

Wielkanoc jest największym i najstarszym świętem obchodzonym przez wszystkich chrześcijan na pamiątkę Męki i Śmierci Jezusa oraz Jego Chwalebnego Zmartwychwstania. Należy do świąt tzw. ruchomych, ponieważ obchodzone jest po pierwszej wiosennej pełni księżyca, jest świętem odradzającego się życia. Tradycje i obrzędy Wielkiego Tygodnia rozpoczyna Niedziela Palmowa. W Wielki Czwartek wspominana jest ostatnia wieczerza, podczas której Chrystus ustanowił sakrament kapłaństwa oraz eucharystii. W wielki Piątek wspomina się mękę i śmierć Jezusa. Jest to dzień zadumy, powagi i postu ścisłego. Dniem wyciszenia i oczekiwania jest także Wielka Sobota, gdzie święcimy pokarm, które trafią na nasz stół podczas wielkanocnego  śniadania. Obchody religijne Wielkanocy rozpoczyna odbywająca się wczesnym rankiem procesja i msza zwana „rezurekcją”, w której niesie się figurę Zmartwychwstałego Chrystusa i rozlega się głośne „Alleluja”.

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole, uczniowie z wychowawcami organizują  śniadania wielkanocne. Tę piękną polską tradycję pielęgnujemy w siódemce od lat. Po raz drugi on-line. Już ok. 13 miesięcy trwa w Polsce walka z koronowirusem. Niestety, wszystko wskazuje na to, że najgorsze przed nami, a końca epidemii nie widać… Wirus nie odpuszcza. Klasowe wirtualne spotkania przebiegały w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło tradycyjnych pokarmów na stołach wielkanocnych.