102 rocznica Odzyskania Niepodległości NIEPODLEGŁA DO HYMNU

Z okazji przypadającej w tym roku 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskich uroczystości upamiętniających datę 11 Listopada.

W tym roku z powodu pandemii patriotyczne świętowanie społeczność szkolna SP7 rozpoczęła on-line 10.11.2019r. o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie, łącząc się wirtualnie, uczniowie obejrzeli prezentację przypominającą  ważne wydarzenia historyczne dotyczące okresu rozbiorów oraz walki Polaków o odzyskanie niepodległości. Na koniec wzięli udział w śpiewaniu pieśni legionowych.

Jesteśmy dumni, że 11 listopada 1918 r. nasz naród wybił się na niepodległość po 123 latach niewoli!