W karnawale chodzimy na bale – w pandemii wirtualne

Karnawał zwany w Polsce „zapustami” to czas zimowych podchodów, balów i zabaw dostarczający jego zwolennikom mnóstwo radości, uśmiechu i szczęścia. Tzw. ostatki zaczynają się w tłusty czwartek, a kończą zawsze we wtorek. Następny dzień – środa popielcowa oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Tegoroczny bal karnawałowy połączony z tłustym czwartkiem, w klasach starszych, odbył się inaczej niż zwykle. Zabawa odbyła się w przestrzeni wirtualnej. Wszyscy bawili się znakomicie w maskach karnawałowych. Pączki były pyszne. Humor dopisywał zarówno uczniom, jak i nauczycielom. W klasie IV Królową Balu została Julia K. a Królem Tomasz D. Brawo! Uczniowie z utęsknieniem czekają na kolejny bal.