Wycieczka do Stajni z Fantazją w Święcanach

W piątek 10 maja 2024 r. została zorganizowana wycieczka do Stajni z Fantazją w Święcanach. Był to nie tylko edukacyjny wyjazd, ale również integrujący dzieci poprzez wspólną zabawę i czas spędzony na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu przyrody.

Uczestnicy mieli okazję nakarmić zwierzęta smakołykami, poznali zasady hodowli i opieki nad końmi (pielęgnacja skóry, czyszczenie kopytek, wiązanie konia). W programie wycieczki znalazły się również takie atrakcje jak przygotowanie do jazdy, jazda konna pod kierunkiem instruktorek, a także zajęcia plastyczne, gra terenowa „Poszukiwanie skarbów” i ognisko.

Zajęcia z koniem, czyli hipoterapia przynosi wiele korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka. Spotkania dzieci z koniem to zajęcia, których celem jest poprawa ich kondycji fizycznej i samopoczucia. Wzmacnia się ich koncentracja oraz sprawność intelektualna. Zajęcia takie rozładowują złe emocje i usuwają wszelkie bariery komunikacyjne.

Wycieczka była udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.