Akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Niepodległości (przypadającego 11 listopada).
Całość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego
Mazurka Dąbrowskiego i hymnu szkoły.
Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez
uczniów klasy 4, 6 i 7. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli usłyszeć znane pieśni legionowe oraz wysłuchać recytacji pięknych utworów, mówiących o miłości do Ojczyzny autorstwa Adama Mickiewicza czy Cypriana Kamila Norwida. Tekstom i piosenkom towarzyszyły również myśli Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej.
Uczestnicząc w tym wydarzeniu, oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością. Wielu z nas na nowo odkryło, co wybitni poeci i kompozytorzy, tworzący dawniej i dziś, czuli, myśląc … Ojczyzna.