Akcje charytatywne „Razem na święta”

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to piękny czas, kiedy możemy podzielić się dobrem z innymi. Nasza społeczność chce włączyć się całym sercem .

1. Rozpoczęliśmy pierwszą akcję na rzecz jasielskiego hospicjum. Przygotowujemy upominki świąteczne. Środki uzyskaliśmy dzięki kiermaszowi ciast, który poprowadziły nasze uczennice – wolontariuszki. Nasz kiermasz bardzo licznie wsparli rodzice naszych uczniów .


2.Kolejna nasza świąteczna akcja to zorganizowanie paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin mieszkających w naszym środowisku – za przykładem Pary Prezydenckiej. Prowadzimy zbiórkę żywności na ten cel – w naszej szkole.


3. Wokół nas są osoby samotne. Chcemy odwiedzić ich przed świętami Bożego Narodzenia i złożyć życzenia od nas wszystkich. Nasi uczniowie samodzielnie wykonują świąteczne kartki dla nich.


„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II