Andrzejkowy czas z pandemią w tle

Do tej pory ostatni tydzień listopada  w siódemce przebiegał w atmosferze andrzejkowych szaleństw. W tym roku ze względu na  panującą pandemię Covid-19 andrzejki odbyły się w innej formie.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie dowiedzieli się: Jaka jest historia  tego andrzejkowego święta? Skąd się wzięło? Jak się go obchodzi? Jakie są zwyczaje w tym dniu? Kiedy obchodzimy w Polsce i na świecie? Kim był święty Andrzej?  Jaki kraj ma za patrona świętego Andrzeja? Poznali przysłowia i powiedzenia  związane ze św. Andrzejem.

Następnie odbyła się wirtualna zabawa przy muzyce, uczniowie w oryginalnych strojach – kapelusze, peruki, srebrne okulary, wystrzałowe tła  oraz z przygotowanym wykwintnym poczęstunkiem. Uczniowie wirtualnie kręcili kołem fortuny otrzymując odpowiedź na pytanie Co cię czeka w przyszłości? Wyniki prezentowali na forum klasy. Było dużo śmiechu i magii.

Andrzejki inne niż zwykle również sprawiły, że uczniowie poczuli niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

Jeśli ktoś nie zdążył poczuć magii  świętego Andrzeja, to pamiętajmy, że andrzejki już za rok!