Dzień Dziecka 2021

Dzień Dziecka 2021

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I-VII wraz z wychowawcami udali się do Stadniny Koni Fantazja w Święcanach. Był to nie tylko edukacyjny wyjazd, ale również integrujący dzieci poprzez wspólną zabawę i czas spędzony na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu przyrody.
Uczestnicy mieli okazję nakarmić zwierzęta smakołykami, wysłuchali wielu ciekawych informacji o hodowli koni. W programie wycieczki znalazły się również takie atrakcje jak nauka pielęgnacji konia i przygotowanie do jazdy, jazda konna pod kierunkiem instruktorek, a także zajęcia plastyczne i ognisko.

Zajęcia z koniem, czyli hipoterapia przynosi wiele korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka. Spotkania dzieci z koniem to zajęcia, których celem jest poprawa ich kondycji fizycznej i samopoczucia. Wzmacnia się ich koncentracja oraz sprawność intelektualna. Zajęcia takie rozładowują złe emocje i usuwają wszelkie bariery komunikacyjne.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

Wycieczka była udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.