Europejski Dzień Języków 2022

Europejski Dzień Języków  obchodzony jest 26 września. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków i poznawać kulturę obcych krajów.

Z tej okazji uczniowie klas II-VIII mogli poznać i przypomnieć sobie flagi różnych krajów, znane miejsca w tych krajach, a w szczególności w krajach anglojęzycznych. Szczególnie omawialiśmy Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Uczniowie wykonywali również ćwiczenia i gry interaktywne, a w grupach rozwiązywali quiz kulturowy.

W związku z tym świętem został zorganizowany konkurs językowo – plastyczny, które wyniki zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.