Europejski Dzień Języków 2023

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków i poznawać kulturę obcych krajów.
Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali gazetkę ścienną „Z pozdrowieniami z Europy”, na której umieszczono zwrot powitalny w różnych językach, łamańce językowe i ciekawostki dotyczące różnych krajów. Uczniowie klasy V, VI i VII obejrzeli prezentację „Ciekawostki o języku angielskim” oraz przypomnieli sobie nazwy krajów, narodowości, zwroty na powitanie i pożegnanie, a także flagi niektórych krajów europejskich. Uczniowie klas III i IV wybrali się w podróż po Europie grając w gry w różnych europejskich językach. Poznali m.in. nazwy kolorów w języku hiszpańskim i przedstawiali się w języku francuskim.
Zabawom i ćwiczeniom towarzyszyła radosna atmosfera, a z twarzy nie znikał uśmiech.