Królowa Nauk królowała w siódemce

Królowa Nauk królowała w siódemce

11 marca w naszej szkole po raz kolejny, pomimo pandemii, odbył się „Dzień Matematyki”, inny jak zwykle . W klasach młodszych w szkole a w starszych w przestrzeni wirtualnej. 

Dlaczego matematyka?

Ponieważ jest wszędzie,

W domu, w urzędzie, na ulicy,

W sklepie, w pralni i w lesie.

I w kalendarzu, gdy mówimy „już wiosna”

W rozkładzie autobusów, w godzinach na zegarze,

W dawnych i nowych wiekach i w cenach na bazarze.

W Twoim wzroście i wadze, w wielkości słonia i mrówki, w długości rzeki

 i drogi do szkoły oraz w wartości złotówki.

Już po raz ósmy Królowa Nauk królowała w siódemce. W ten oto sposób dołączyliśmy do ponad  2000 polskich szkół, które  obchodzą to nietypowe święto matematyki pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl.

Święto Matematyki to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń i niespodzianek. Jest to szczególne wydarzenie, któremu towarzyszą niezapomniane emocje i doskonała atmosfera. Uczniowie mieli okazję się przekonać, że matematyka to nie tylko suche liczby, abstrakcyjne figury i trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w działania, które pokazały, że matematyka wcale nie musi być straszna ani trudna – wręcz przeciwnie, może przynieść dużo radości.

Z tej okazji wykonano gazetkę ścienną, tron dla królowej, był również urodzinowy matematyczny tort –  piękne dzieło sztuki,  misternie wykonany przez panią Agnieszkę M., mamę – ucznia Krystiana z kl. VI oraz panią Wiesławę B., mamę-uczennicy Emilki B. z kl. VII. Dziękujemy bardzo za wspaniałe dzieło!!! Tor był przepyszny.

W ramach tego doniosłego święta odbyły się konkursy: matematyczny pokaz mody pod hasłem „Miłośnik Królowej Nauk wygląda tak…” dla kl. I– VI, Matematyka jest πękna dla kl. I-VIII oraz konkurs  Matematyczno-Fotograficzny „Złap w kadrze Królową Nauk”. – dla oddziału przedszkolnego oraz kl. I-VIII.

Do pokazu matematycznej mody uczniowie przygotowywali się od dawna: projektowali, szyli, wymyślali niesamowite stylizacje matematyczne, które śmiało mogłyby trafić na wybiegi światowych stolic mody w Paryżu, Mediolanie, Warszawie czy Nowym Jorku 😉 oraz na okładkę Glamour. Każda modelka i każdy model prezentowali się wyśmienicie. Odbyła się sesja zdjęciowa, w szkole na czerwonym dywanie, w przestrzeni wirtualnej w domowej scenerii. Na plakatach uczniowie  uchwycili piękno matematyki a w kadrze złapali Królową Nauk wokół nas. Wrażeń i emocji nie brakowało. Wyniki konkursów tuż, tuż…. Jury ma twardy orzech do zgryzienia. Wszyscy uczestnicy przygotowali się wyśmienicie.

Uczniowie kl.  IV i VI w przestrzeni wirtualnej składali „bryłki bez kleju. KL. IV sześcian a VI sześciościan. Klasy młodsze i starsze, czekając na degustację matematycznego tortu obejrzały film edukacyjny Urodzinowy tort Królowej Nauk.

Wszyscy świetnie się bawili, chociaż na co dzień nie wszyscy kochają matematykę.

Matematyczny tort wykonała pani Agnieszka M. oraz pani Wiesława B., nagrody ufundowała i czuwała nad organizacją pani koordynator  Joanna Hendzel.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do działań realizowanych w celu zorganizowania takiego znakomitego Dnia Królowej Nauk, a swoją postawą prezentują chęć podejmowania wspólnego wysiłku mającego na uwadze zaspokajanie potrzeb uczniów.