Obchody Dnia Świętego Patryka

Obchody Dnia Świętego Patryka

17 marca w czwartek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły i przedszkola do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych wykonali opaski z koniczynką, mogli również zrobić sobie zdjęcia z symbolami Irlandii, np. zakładając zielone kapelusze, peruki, opaski ze skrzatami, koniczynkami czy śmieszne okulary. Wspólnie zatańczyliśmy taniec do muzyki irlandzkiej. Atrakcją było również poszukiwanie koniczynek ukrytych w salach lekcyjnych i na korytarzu.

Cieszy nas, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem przygotowali się do Dnia Świętego Patryka – wszyscy założyli na siebie coś zielonego. Najbardziej atrakcyjne stroje zostaną nagrodzone. Jury za pomysłowość i estetykę ubioru wyróżniło:: Pawła z kl. I, Wiktorię z kl. IV oraz Tomasza z kl. V.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zielonego dnia w naszej szkole.