Królowa Nauk królowała w Siódemce

We wtorek, 12 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Matematyki. Już po raz jedenasty matematyka, przez wielu uważana za Królową Nauk, królowała również w Siódemce. Chętni uczniowie z klas III – VII zaprezentowali się na wybiegu podczas pokazu mody matematycznej pt. „Miłośnik Królowej Nauk wygląda tak…”. W specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach wyruszyliśmy również ulicą św. Jana z Dukli, aby pokazać mieszkańcom tej części Jasła, jak ważny dla szkoły jest to dzień. Uczniowie wzięli udział również w konkursie „Mistrz rachunku pamięciowego”, podczas którego pod presją czasu zmagali się z zadaniami rachunkowymi, wymagającymi nie tylko szybkiego liczenia, ale również sprytu i logicznego podejścia do zadania. W matematycznych łamigłówkach zmierzyli się również chętni nauczyciele i rodzice.

Święto Matematyki kierowane było do wszystkich, nawet tych, którzy nie lubią matematyki. Zadania nie wymagały specjalnej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Przecież matematyka nie musi być ani nudna, ani trudna!