Nareszcie nadeszła wiosna

Nareszcie nadeszła wiosna

Nareszcie nadeszła wiosna! Wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest tradycja związana z Marzanną, słomianą kukłą. Jest praktykowana w wielu szkołach, a wywodzi się z kultury rdzennych mieszkańców Polski. Postać Marzanny symbolizowała boginię zimy, której pozbywano się na rzecz cieplejszej pory roku.

W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. W tym dniu w naszej szkole nie było zwykłych zajęć. Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego na warsztatach wykonywali Marzanny i Gaik , wiosenne wianki z kwiatów oraz wiosenne krawaty. Pożegnaliśmy zimę spacerem z kolorowymi marzannami i Gaikiem.