Niech magia Świąt Bożego Narodzenia trwa! Podsumowanie konkursu matematycznego „Kalendarz adwentowy”. Dyplomy i gratulacje w przestrzeni wirtualnej! Nagrody w szkole!

Pod koniec listopada został ogłoszony konkurs matematyczny „Kalendarz adwentowy” dla kl. IV i VI. Do udziału w konkursie zgłosiło się 5 uczennic, 4 z kl. IV: Faustyna R., Gabriela M., Julia K., Emilia S. i 1 z kl. VI Emilia S.. Zabawa rozpoczęła się w pierwszym dniu adwentu, a skończyła się  tuż przed Bożym Narodzeniem 23.12. 20 r. Każdy uczestnik konkursu przygotował  choinkę i 18 matematycznych bombek płaskich lub przestrzennych. Z jednej strony bombek były wyrazy do hasła a z drugiej dowolne znaki matematyczne. Każdy uczestnik rozwiązał 4 zadania związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ostatnie 5 zadanie – ułożenie hasła  na bombkach.

Rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu odbyło się inaczej niż zwykle. Przez epidemię Covid-19 odbyło się  on-line, 23 grudnia w obecności p. organizatorki Joanny Hendzel.  Wszystkie uczestniczki konkursu spisały się na medal. Swoje drzewka obfitości wykonały oryginalnie i estetycznie. Zadania rozwiązały prawidłowo a hasło ułożyły poprawnie. Brawo! Gratulacje i brawa dla uczestniczek konkursu również od pani dyrektor Marioli Ślawskiej. Dyplomy uznania popłyną wirtualnie. Nagrody czekają w szkole. Gratulacje za wytrwałość i niezwykłą pomysłowość!

Hasło konkursowe:

„Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i kończącego się Roku z Matematyką wielu sukcesów na niwie Królowej Nauk!