O Tabliczko! O Matematyko! Konkursy rozstrzygnięte! Egzamin z „tabliczkowej wiedzy” zaliczony! Nagrody rozdane!

O Tabliczko! O Matematyko! Konkursy rozstrzygnięte! Egzamin z „tabliczkowej wiedzy” zaliczony! Nagrody rozdane!

W dniach od 28 wrzenia do 4 października  obchodziliśmy w naszej szkole akcję X Jubileuszowy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

„Tabliczkowy tydzień” uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Mariola Ślawska, łącząc się  internetowo z wszystkimi uczniami naszej szkoły. Był tabliczkowy tort – piękne dzieło sztuki,  misternie wykonany przez panią Agnieszkę M., mamę – ucznia Krystiana z kl. VI. Najpierw były przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie rozwiązywania kart pracy, rysowania, wycinania sówki oraz zabawy „Hasło dnia” oraz „Królowa skakanki”. Uczniowie kl. IV i VI brali udział w konkursie Tabliczkowy pokaz mody pod hasłem: Tabliczka mnożenia wygląda tak… oraz Ekspert Tabliczki Mnożenia. Internetowy międzynarodowy konkurs matematyczno – logiczny Arcymistrz Mnożenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

4 października odbyło się sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminu. Patrol egzaminacyjny sprawdził znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych – nauczycieli,  rodziców, przechodniów.

Poprzez wspólną zabawę, łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Chcieliśmy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

7 października w naszej szkole odbyło się uroczyste, wystrzałowe i z przytupem podsumowanie konkursów. Niczym kadr z gali czy z filmu grozy.  Pani dyrektor Mariola Ślawska ogłosiła nagrodzonych, uczniowie wybrali  nagrody.

Królowa Skakanki– Gabriela M. kl. IV

Tabliczkowy pokaz mody pod hasłem: Tabliczka mnożenia wygląda tak…

Kl. IV

I miejsce: Gabriela M.

II miejsce: Tomasz D., Oliwia S.

III miejsce: Faustyna R., Julia K.

IV miejsce: Emilia S.

Kl. VI

I miejsce: Emilia S., Szymon K.

II miejsce: Julia Rz., Krzysztof K.

III miejsce: Faustyna L.

IV miejsce: Krystian M.

Ekspert Tabliczki Mnożenia

Kl. IV

I miejsce: Tomasz D.

II miejsce: Faustyna R.

III miejsce: Oliwia S.

IV miejsce: Emilia S.

V miejsce: Julia K.

Kl. VI

I miejsce: Krzysztof K.

II miejsce: Krystian M.

III miejsce: Julia Rz.

IV miejsce: Szymon K.

V miejsce: Emilia S.

VI miejsce: Adam F.

VII miejsce: Faustyna L.

I miejsce w kl. IV i VI: Tomasz D.

Internetowy konkurs matematyczno – logiczny Arcymistrz Mnożenia

Emilia S., Krzysztof K., Szymon K., uczniowie  kl. VI

Pani Anna K. – mama ucznia kl. VI Krzysztofa oraz pani koordynator Joanna Hendzel.

Tabliczkowy tort wykonała pani Agnieszka M., nagrody ufundowała i czuwała nad organizacją koordynator  pani Joanna Hendzel a dzięki pani dyrektor Marioli Ślawsiej mogliśmy przeżyć w naszej szkole kolejną akcję X Jubileuszowy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Bardzo się cieszymy, że mamy w szkole uczniów i rodziców pracowitych i zdolnych. Dziękujemy im za pracę i pomysłowość, którą wykonali. Bo jak mówią: „trening czyni mistrza”, niezależnie w jakiej dziedzinie.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!