Obchody Dnia świętego Patryka

17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. W naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Republiki Irlandii. Zgodnie z legendą Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia istoty Trójcy Świętej, co później stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii. W dawnych czasach na dzień Św. Patryka wierni zrywali trójlistną koniczynę i przypinali ją sobie do ubrania – tradycja ta trwa po dzień dzisiejszy. Kolor zielony od zawsze był kojarzony z Irlandią ze względu na jej przyrodnicze bogactwo – zieloną roślinność w którą ten kraj obfituje.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych grach i zabawach podczas lekcji języka angielskiego. Zatańczyli również taniec do muzyki irlandzkiej.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając na siebie coś zielonego.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zielonego dnia w naszej szkole.