Odkrywamy tajemnice przyrody Magurskiego Parku Narodowego

Jesienna wycieczka (02.10.2019 r.) do Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, którą odbyły dzieci z klas 5 i 6 była bardzo dobrą okazją do rozbudzania wśród uczniów zainteresowania otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy i kształtowania postaw.
Wraz z przewodnikiem przebyliśmy trasę ścieżki przyrodniczej Kiczera, podczas której mogliśmy poznawać przyrodę słuchając, przyglądając się i dotykając interesujących nas okazów przyrodniczych. W trakcie wycieczki dzieci również przyswoiły sobie wiele ważnych informacji związanych z ekologią i ochroną lasów. Na koniec udaliśmy się na miejsce, gdzie pracownicy Parku przygotowali dla nas ognisko. Zajadając smaczne, pieczone kiełbaski, dzieci wymieniały się wrażeniami z tego dnia. Następnie zwiedzanie zaczęliśmy od Ośrodka Edukacji wraz z Muzeum. Po obejrzeniu krótkiego filmu, który opowiadał o historii kształtowania się obecnego krajobrazu, byliśmy uczestnikami bardzo ciekawego spektaklu przyrodniczego. Blask księżyca i tajemnicze odgłosy przyrody, przeniosły nas w leśne ostępy, znane nam do tej pory jedynie z książek i filmów przyrodniczych. Obserwowaliśmy sceny, które ukazały nam jeden rok z życia przyrody tych terenów w czterech porach roku, w różnych miejscach Parku.
Dobre humory wszystkich uczestników wyprawy były dowodem na to, że był to bardzo udany dzień, a wspomnienia z wycieczki pozostaną na długo w naszej pamięci.