Pierwsza nagroda w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Mamy TO!!! Nasza szkoła zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, zorganizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową NASK – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie.

W skład zestawu Mobilnej Pracowni Komputerowej wchodzi: 16 szt. laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, szafa do przechowywania laptopów, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point wifi. Wartość całego zestawu MPK wynosi: 44 243,10 zł brutto.

Celem Konkursu było: przeprowadzenie akcji szkoleniowej, która miała na celu rozwój ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych uczniów, w tym umiejętności ściśle informatycznych, pobudzanie kreatywności uczniów, promowanie interdyscyplinarnej współpracy w szkole.

W konkursie wzięły udział klasy 4-6. Zadaniem konkursowym dla tego etapu edukacyjnego było:

1. Zrealizowanie modułu 4. kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta”, dostępnego na stronie pracowniakompetencjicyfrowych.pl, przez jak największą liczbę uczniów z danego etapu edukacyjnego w szkole.

2. Przygotowanie pracy konkursowej: plakatu z hasłem promocyjnym, dotyczącego zasad właściwego zachowania w sieci (netykiety) oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online (np. hejt, agresja ze strony innych użytkowników).