Podsumowanie akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”. Wzięło w niej udział 3 165 placówek edukacyjnych. Dzieci ze wszystkich placówek namalowały łącznie 25 920 laurek.

Dzień 29 maja został ogłoszony Dniem Strażnika Lasów.

DLACZEGO NOWE ŚWIĘTO?

Przez wiele lat tradycją było, że Leśnicy świętowali 4 maja Dzień Leśnika, a strażacy 5 maja Dzień Strażaka – to powodowało, że przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół podstawowych mogli podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami wręczając bohaterom namalowane przez siebie laurki. Dwa lata temu, Leśnicy przełożyli swoje święto na 12 lipca i sprawa lekko skomplikowała się, ponieważ jest to okres wakacyjny i placówki edukacyjne są zamknięte. Z drugiej strony, nie tylko strażacy i leśnicy chronią nasze lasy przed pożarami, ale ogrom wspaniałych ludzi, animatorów, organizacji pozarządowych, środowisk, firm i instytucji świadomych zagrożeń jakie niosą pożary lasów.