Podziel się sercem na święta

Podziel się sercem na święta

Podziel się sercem na święta

Niestety na Ukrainie nadal trwa wojna i chociaż pewnie każdy z nas już w jakiś sposób przekazał swoje wsparcie, to nadal potrzeby są ogromne. W tym świątecznym czasie chcemy dalej pomagać miastom partnerskim Jasła – Samborowi i Truskawcowi. Stąd też na płycie rynku po raz kolejny we współpracy z PCK Oddział w Jaśle, organizujemy zbiórkę darów, które dostarczymy na Ukrainę.

Dzięki poprzedniej zbiórce, którą zorganizowaliśmy początkiem marca, udało nam się wysłać do każdego z naszych miast partnerskich po trzy samochody pełne darów. Niestety nadal brakuje tam wielu podstawowych rzeczy. Każda złotówka, każdy dar, każdy gest się liczy!

Zbiórka trwać będzie od 8 do 12 kwietnia w godz. od 10.00 do 18.00 na jasielskim rynku. Zbieramy dary według listy potrzeb zgłoszonych przez miasta.

Są to:

  • środki opatrunkowe (bandaże, waty, gazy, antyseptyki, opaski uciskowe i medyczne, wodę utlenioną, płyny o działaniu antybakteryjnym, tabletki do dezynfekcji wody itp.)
  • latarki, baterie
  • materace, karimaty, śpiwory
  • koce, poduszki, kołdry
  • produkty higieniczne i kosmetyczne
  • żywność długoterminową
  • suszone owoce
  • wodę

Jednocześnie w imieniu Sambora i Truskawca przekazujemy serdeczne podziękowania i wdzięczność za okazane wsparcie, nie tylko to rzeczowe i finansowe, ale przede wszystkim za serce i pamięć.

Urząd Miasta w Jaśle