Półkolonia 2024

Półkolonia zorganizowana przy Szkole Podstawowej nr 7 w Jaśle trwała w pierwszym tygodniu wakacji (24.06 – 27.06.2024r.). Wzięło w niej udział 20 uczniów z kl. IV-VII, którzy zostali zakwalifikowani na podstawie określonych kryteriów.

Tegoroczna półkolonia miała na celu uatrakcyjnić dzieciom początek wakacji, a przede wszystkim zachęcić je do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i czynnego odpoczynku po miesiącach nauki w szkole. Podczas zajęć zwracano uwagę na przestrzeganie właściwych norm zachowania, integrację grupy.

W ramach półkolonii odbyły się:

24.06 – wyjazd do Krosna do kina „Helios” i obejrzenie filmu „Istoty fantastyczne „ w reżyserii Johna Krasinskiego

25.06 – wizyta w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja”

zwiedzanie grodziska obronnego, wyjście na wieżę widokową, udział w warsztatach łuczniczych

26.06 – wycieczka nad Solinę – wyjazd kolejką gondolową na górę Jawor, wejście na wieżę z widokiem na panoramę Bieszczad, zabawy w parku „Tajemnicza Solina – Kraina Biesów i Czadów”

27.06 – zabawy na Przystanku Kwiatowa

W trakcie półkolonii dzieci miały codziennie zapewniony ciepły posiłek. Podczas wyjść i wyjazdów rekreacyjnych mogły miło i bezpiecznie spędzić czas, odpocząć i doświadczyć czegoś nowego.