Spotkanie z panią dietetyk

19 października 2021 r. odwiedziła naszą szkołę pani dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Bonne Santé Jasło. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom znaczenia zdrowego stylu życia oraz poprawnych nawyków żywieniowych. Oddział przedszkolny oraz uczniowie z klas:1-3, 4-6 oraz 7-8 wysłuchali z zaciekawieniem w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk tłumaczyła dlaczego należy ograniczać spożycie słodyczy i słodkich napojów. Dzieci dowiedziały się ile cukru kryje się w sokach, Coli czy wodzie smakowej oraz produktach, które uznawane są jako zdrowe. Oto kilka przykładów:

· mała butelka soku typu „Kubuś” = 6 kostek cukru
· puszka napoju typu Cola = 7 kostek cukru,
· woda mineralna smakowa = 4 kostki cukru
. batonik snikers = 5 kostek cukru
. ciastka delicje = 15 kostek cukru