W czasie pandemii życzenia mają szczególną moc

Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Święta Bożego Narodzenia
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Nadchodzi czas Bożego Narodzenia. Wokół nas pojawiają się piękne, świąteczne dekoracje, trwa gorączka przedświątecznych porządków, a w sercach każdego pojawia się nadzieja i radość. Boże Narodzenie to tradycyjny czas spotkań z rodziną, znajomymi .Tegoroczne Boże Narodzenie będzie różnić się od świąt  znanych z poprzednich lat. Ale pandemia koronawirusa nie pokona naszej polskiej tradycji. W tym okresie warto być blisko – jeśli nie możemy osobiście – to przynajmniej myślami z ważnymi dla nas osobami.

Życzenia świąteczne 2020 r. to coś, o czym warto pamiętać, by sprawić im radość w tym trudnym dla wszystkich czasie. W naszej  szkolnej społeczności życzeń popłynęło  wiele: na klasowych wirtualnych wigiliach, na spotkaniach świątecznych on-line, gdzie gościliśmy zaproszonych gości: Panią Dyrektor, uczniów, uczennice i wychowawców. To były chwile bardzo wzruszające mimo, że odbywały się w wirtualnej przestrzeni. Uczennice i uczniowie kl. IV i VI rozesłali życzenia i własnoręcznie narysowane w programie PAINT  kartki świąteczne, do Pani dyrektor i nauczycieli. Świąteczne i noworoczne życzenia popłynęły przez dostępne komunikatory. Uczniowie siódemki na zajęciach techniczno-plastycznych wykonali okolicznościowe kartki świąteczne a wolontariuszki z kl. IV Faustyna R., Wiktoria W. i z kl. VII Amelia Ż., Oliwia W. przekazały wraz z życzeniami osobom samotnym w naszym środowisku.

Życzymy Wam, aby ten świąteczny czas był dla wszystkich wyjątkowy.

Marzeń, o które warto walczyć.
Radości, którymi warto się dzielić.
Przyjaciół, z którymi warto być
i nadziei, bez której nie da się ży
ć.

Życzymy powrotu do normalności, zdrowia, rodzinnego ciepła i wiele szczęścia w Nowym 2021 Roku.