Zaciekawia(j)my matematyką – Magia produkcji papieru

Mówią, że wszystko zniesie

Mówią, że rośnie w lesie

Że przetrzyma wieki

Że jest cienki i lekki

 

Że każdy z niego korzysta

Uczony i artysta

 

Że bywa afiszowy

Biurowy lub kopertowy

Ozdobny, kwitariuszowy

A nawet toaletowy.  

Uczniowie kl. IV i VI odbyli filmową wyprawę on-line pt. Magia produkcji papieru oraz wirtualny spacer po Muzeum papiernictwa w Dusznikach- Zdroju. Wykonali ćwiczenia sprawdzające rozumienie filmu oraz odbyły się dyskusje na temat produkcji papieru od włókienka do papierka. Rozwiązali zadania dotyczące ułamków zwykłych oraz zagadkę i rebus. Wytworzyli własny papier czerpany z gazet i zbędnych już np. kartkówek. Odpowiednio przycięte arkusze samodzielnie wytworzonego papieru uczniowie zapisali  ułamkami zwykłymi i rebusami.

Matematyka na faktach rozbudziła uczniowską ciekawość, zachęciła do samodzielnego pogłębiania wiedzy i pozwoliła lepiej zrozumieć matematykę.

Wytwarzanie papieru czerpanego.