Zaciekawia(j)my matematyką – Złap w kadrze Królową Nauk

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły –oddział przedszkolny oraz kl. I-VIII do udziału w Konkursie Matematyczno-Fotograficznym „Złap w kadrze Królową Nauk”. Zadaniem uczestników jest uchwycenie na fotografii matematyki wokół nas. Przygoda z matematyką na spacerze, podczas codziennych zakupów, w domu, wokół domu, wirtualnie w muzeum sztuki, na zdjęciach z tegorocznych wakacji? Dlaczego nie? Matematyka jest wszędzie, od zawsze inspiruje artystów, wyznacza kierunki, ba!- decyduje o kanonach piękna. Ćwiczcie spostrzegawczość, rozwijajcie wyobraźnię przestrzenną, bacznie obserwujcie świat, odnajdujcie matematykę w życiu codziennym, znajdźcie potoczne powiedzenia powiązane z cyframi, liczbami, poszukajcie liczb rzymskich, wirtualnie odszukajcie w obrazach i dziełach sztuki reguły, prawa matematyczne, cyfry, punkty, kąty, figury, symetrie, perspektywę. Swoje poszukiwania zapiszcie w kadrze.

Zachęcam do twórczej pracy i wykreowania własnych aktorskich wizji Królowej Nauk. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

Prace należy składać do końca lutego 2021 r. Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa (12 marca 2021r.), podczas której uczniowie zaprezentują własne zdjęcia przedstawiające efekt  poszukiwań matematyki wokół nas. Każdy uczeń do konkursu może zgłosić dwie prace.

Organizator -p. Joanna Hendzel