Choinki siódemki

Choinka jest obrazem rajskiego drzewa obfitości. Niech nadchodzący rok w naszej pracy, nauce, w życiu osobistym będzie bez epidemii koronowirusa, obfity w dary zdrowia.

Gdy nadchodzi grudzień w siódemce, czas płynie bardziej intensywnie niż na co dzień. We wszystkich klasach, jak w pracowni św. Mikołaja, praca wre. Każdy stara się zdobyć jak najwyższe oceny na półrocze, „mikołajkowe” niespodzianki, kartki bożonarodzeniowe, szopki, kolędowanie, przygotowania do wieczerzy wigilijnej on-line.

Tym razem uczniowie siódemki bardzo się postarali i wyczarowali piękne drzewka obfitości, pokazując swoje twórcze możliwości. Użyli własnych rąk i ….  Powstały przepiękne  choinki z szyszek, z masy strukturalnej, z płatków kosmetycznych, ze sznurka, z orgiami, z trójkątów, rolek po papierze i gałązek świerku. w programie PAINT, GIMP.

Choinkowy zawrót głowy w dobie pandemii Covid-19. A kto jeszcze nie wyczarował swojego drzewa? Nich spróbuje to zrobić, zabawa przednia.

W czasach PRL dominowały żywe choinki., ale do czasu, bo wiele rodzin zaczęło zaopatrywać się w sztuczne choinki, które – jak mówią historycy – stały się symbolem awansu społecznego. W 1972 roku wystartowała nawet kampania promująca takie drzewka pod hasłem „Tradycji zadość – lasom na zdrowie.”

Ten czas szkolny nawet w dobie pandemii jest szczęśliwy, jest solidnym fundamentem, na którym młodzi będą budować i tworzyć, który w przyszłości pozwoli im spełnić nawet niesamowite marzenia.

Poniżej galeria choinek siódemki. Warto obejrzeć. Gorąco zachęcam w ten zimowy grudniowy czas. Wykonawcom gratuluję kreatywności,  pomysłowości i oryginalności!