„BohaterON w Twojej Szkole”

17 listopada w SP 7 był dniem pod znakiem pamięci o Bohaterach powstania warszawskiego. W zajęciach związanych z ogólnopolską akcją „BohaterON w Twojej Szkole 2023” wzięli udział uczniowie klas IV-VII. Młodsi wysłuchali słuchowiska „Iskra nadziei” wg opowiadania Magdaleny Górskiej, wykonywali ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu, a następnie wypowiadali się na temat sytuacji powstańców, mieszkańców stolicy, a zwłaszcza dzieci podczas powstania warszawskiego. Uczniowie klasy VII realizowali temat „Godzina W- o kampanii społecznej BohaterON”. Najpierw obejrzeli film o powstaniu warszawskim. Następnie, przyjrzawszy się zachowaniu aktorów przed lustrem, rozmawiali o emocjach młodych ludzi, którzy zdecydowali się przystąpić do walki. Lekcję zakończyła dyskusja na temat spotów kampanii „BohaterON”.