Dzień Matematyki tuż, tuż…

11 marca w naszej szkole po raz kolejny odbędzie się Dzień no właśnie … jaki? Dzień Kobiet?, Dzień Nauczyciela?, Dzień Dziecka?, nie, „Dzień Matematyki”.

Już po raz ósmy Królowa Nauk będzie królowała w siódemce. Z okazji Święta Matematyki odbędą się konkursy:

1. Matematyka jest πękna – konkurs matematyczno-plastyczny dla kl. I-III –plakat ukazujący piękno matematyki, dla kl. IV-VIII– plakat ukazujący piękno matematyki w dowolnym programie graficznym.
  2. Matematyczny pokaz mody pod hasłem „Miłośnik Królowej Nauk wygląda tak…” dla kl. I– VI-strój matematyczny.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu Matematyczno-Fotograficznego „Złap w kadrze Królową Nauk”. – dla oddziału przedszkolnego oraz kl. I-VIII (konkurs ogłoszony był w październiku). Zadaniem uczestników było uchwycenie na fotografii matematyki wokół nas.

Serdecznie zapraszam do świętowania w myśl zasady Świętuj i ucz oraz do udziału w konkursach.