Egzamin z tabliczki mnożenia zaliczony

W dniu 1 października 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Tego dnia uczniowie oraz szkoła była ozdobiona działaniami z mnożeniem i dzieleniem. Uczniowie sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia. Po pozytywnie rozwiązanych wylosowanych przykładach uczniowie otrzymywali certyfikat „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz zakładkę z tabliczką mnożenia. W trakcie przerw uczniowie zadawali sobie nawzajem oraz pracownikom szkoły pytania związane z tabliczką mnożenia. Patrol egzaminacyjny sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia wśród przechodniów.

Poprzez wspólną zabawę, łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Chcieliśmy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.