Five o’clock – tea time in England

Five o’clock – tea time in England

Niedawna lekcja języka angielskiego w klasie III dotyczyła Londynu – jego najbardziej znanych miejsc, takich jak Pałac Buckingham, Tower Bridge, London Eye. Podczas kolejnej lekcji uczniowie poznali zwyczaj picia herbaty o godzinie 17:00 zgodnie z angielską tradycją. Dzięki temu mogli poszerzyć wiedzę o kulturze brytyjskiej oraz miały okazję spróbować herbaty z mlekiem i słodką przekąską. Poznali brytyjską tradycję Five o’clock, która ma swój początek na dworze królewskim i jest podtrzymywana do dziś w wielu angielskich domach. Uczniowie zaprosili również na to spotkanie panią dyrektor oraz uczniów i wychowawczynię klasy II. Mamy nadzieję, że przybliżenie uczniom zwyczajów panujących zarówno na królewskim dworze, jak i w brytyjskich rodzinach spowoduje, że nauka języka angielskiego będzie bliższa sercu każdego ucznia.