Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle w kolejnej edycji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. ZTU to nazwa ogólnopolskiej kampanii
edukacyjnej, podejmującej problem profilaktyki uzależnień. Jej celem jest promowanie postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych.
Co roku akcji towarzyszy inny motyw i hasło przewodnie.
Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na rok szkolny 2021/22 została przygotowana specjalnie z myślą o wsparciu dzieci i młodzieży w budowaniu umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami. Stąd hasło przedsięwzięcia– „Nie czas na nudę!”, które ma wspierać młode pokolenie w ponownym odnajdywaniu się w realnym świecie i w powrocie do równowagi po okresie izolacji społecznej.
Ważnym elementem kampanii są konkursy. W tym roku będą dotyczyły
następującej tematyki:
1. Nie czas na nudę! – konkurs plastyczno-literacki (indywidualny);
dla uczniów klasy 1-8 szkoły podstawowej.
2. Zagraj w skoczka – konkurs logiczny (indywidualny); dla uczniów klasy 1-8 szkoły podstawowej.
3. Nie czas na nudę! – konkurs filmowy dla klas i grup świetlicowych.
Cele: integracja zespołów klasowych, wspieranie rozwoju
uczniów, rozwijanie pasji i zainteresowań, walka z nudą.
Nagrody: książki, zestawy muzyczne dla uczniów, szachy LEGO i szachy podróżne, zestawy gier planszowych dla świetlic szkolnych!
Szczegółowe informacje znajdują się poniżej w linku lub na zdjęciach ulotek.